rok zał. 1989
 
Strona główna Urządzenia do sedacji wziewnej


dgn accutronlogo
Sedacja wziewna podtlenkiem azotu

Podtlenek azotu, znany także jako gaz rozweselający został odkryty w 1772 roku. W latach 90 XVIII wieku przeprowadzano eksperymenty sprawdzające działanie gazu na organizm człowieka. Okazało się, że gaz uśmierza ból, a osoba poddana jego działaniu pozostaje świadoma. Po raz pierwszy właściwości anestetyczne podtlenku azotu wykorzystał amerykański dentysta Horace Wells.

Podtlenek azotu bardzo szybko i dobrze wchłania się z płuc do tkanek organizmu. Wykazuje niewielką rozpuszczalność we krwi oraz minimalny stopień metabolizowania. Po zaprzestaniu stosowania jest więc szybko usuwany przez płuca w postaci niezmienionej.

Podtlenek azotu jest stosowany w stomatologii ponad 150 lat. Pierwsze inhalatory podtlenku azotu składały się z gumowego worka i ustnika przez który oddychał pacjent. Obecnie te proste i niedokładne inhalatory zastąpione zostały przez precyzyjne automatyczne urządzenia, które podają mieszaninę podtlenku azotu i tlenu, która jest bezpieczna dla pacjentów. Urządzenia te pozwalają indywidualnie nastawiać stężenie oraz przepływ gazów.

Opanowanie bólu i lęku jest podstawą leczenia stomatologicznego. Stosowanie gazu rozweselającego jest szczególnie wskazane u pacjentów, którzy odczuwają lęk przed leczeniem stomatologicznym, u pacjentów z silnym odruchem wymiotnym, podczas długich i nieprzyjemnych zabiegów oraz podczas leczenia dzieci.

Liderem na rynku amerykańskim w produkcji urządzeń do sedacji wziewnej jest założona ponad 40 lat temu firma Accutron. W Polsce wyłącznym dystrybutorem urządzeń do sedacji firmy Accutron jest firma Dornwell.


ANALOGOWE PRZEPŁYWOMIERZE

ATRAKCYJNE KORZYŚCI DLA TWOJEJ PRAKTYKI: trwałe i nie wymagające dodatkowego zasilania urządzenia charakteryzujące się łatwością w użyciu i dziesięcioleciami sprawdzonej niezawodności.

1) Przepływomierz Accurton Ultra PCTM %

Przepływomierz Ultra PCTM %
 • Certyfikat CE. Bezpieczne dzięki barierze podtlenku azotu (50% albo 70%).Szybkie i łatwe w obsłudze. Nie wymaga dodatkowego zasilania. Wyjątkowo lekkie. Idealne do wszelkich rozwiązań mobilnych.
img1

2) Przepływomierz Accutron Ultra PCTM % Cabinet Mount

Ultra PCTM % Cabinet Mount Flowmeter
 • Certyfikat CE
 • Bezpieczne dzięki barierze podtlenku azotu (do 70%)
 • Szybkie i łatwe w obsłudze. Nie wymaga dodatkowego zasilania. Idealne do robionych na zamówienie wbudowanych rozwiązań.

MOBILNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ: W swoim wyborze przepływomierzy, możesz polegać na wszechstronnych możliwościach zastosowania urządzeń Accutron . Od mobilnych rozwiązań na ruchomym wysięgniku o długości 5 stóp (około 1,5 metra) po wmontowane instalacje, Accutron oferuje szeroką gamę rozwiązań. Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest ALL-IN-ONE które oferuje nasz sedaflowTM wózek z wyposarzeniem.

Analog Mobile Stand Trwały przymocowany do ściany uchwyt z przegubowym ramieniem lub wysuwanym teleskopowym ramieniem naściennym, pasującym do wszystkich przepływomierzy Accutron.

img2

 SedaflowTM Analog rozmiar: 1090 mm x 600 mm x 465 mm

 

CYFROWE PRZEPŁYWOMIERZE

GO DIGITAL! Cyfrowe przepływomierze należą do najbezpieczniejszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń używających podtlenek azotu na świecie. Stały całkowity przepływ, wypukłe przyciski i jasno oświetlony cyfrowy wyświetlacz pozwalają na wyjątkową łatwość w użyciu. Funkcja alarmu dźwiękowego i wizualnego także podwyższają poziom bezpieczeństwa w przypadku przerwania dostaw gazu.

3)Przepływomierz Accutron Digital Ultra TM Flexmount

Digital UltraTM przepływomierz
 • Certyfikat CE
 • Bezpieczne dzięki barierze podtlenku azotu (50% lub 70%)
 • Szybkie i łatwe w obsłudze
 • Wypukłe przyciski
 • Stały całkowity przepływ
 • Jasno podświetlony cyfrowy wyświetlacz
 • Funkcja alarmu dźwiękowego i wizualnego
 • Pilot
img3

4) Przepływomierz Digital UltraTM Flushmount

Digital UltraTM Flushmount przepływomierz
 • Certyfikat CE
 • Bezpieczne dzięki barierze podtlenku azotu(50% albo 70%)
 • Szybkie I latwe w obsłudze


Więcej informacji o naszych produktach premium do sedacji stomatologicznej online: www.biewer-medical.com

img4

Accutron maseczki

KAPTURKI NA NOS DO ŚWIADOMEJ SEDACJI: Kapturki na nos są najważniejszą częścią oprzyrządowania dla pacjentów leczących się przy pomocy sedacji podtlenkiem azotu. Rozmiar i materiały są istotne dla pacjentów chcących skorzystać z sedacji podtlenkiem azotu. Miękkie i gładkie kapturki na nos od Accutron nie są wykonane z lateksu, mają przyjemny zapach i po prostu są miłe w kontakcie ze skórą.

RÓŻNORODNOŚĆ KOLORÓW I WYJĄTKOWY WYBÓR: Różne zapachy bezlateksowego jednorazowego kapturka na nos Accutron tworzą przyjemną atmosferę dla twojego pacjenta. Idealne ułożenie i komfort pacjenta gwarantują, że stomatolog może pracować w spokoju.


 

Dornwell zapewnia kompleksowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych, w materiały i sprzęt stomatologiczny:
unity stomatologiczne, mikroskopy stomatologiczne, kamery wewnątrzustne, lampy do wybielania, autoklawy kosmetyczne, autoklawy stomatologiczne,
panorama cyfrowa, lupy chirurgiczne, laser stomatologiczny, lampy polimeryzacyjne, mieszalniki do alginatu, radiografia cyfrowa
Copyright Dornwell 2009-2018® | Polityka Prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj