rok zał. 1989
 


ClearTemp™


ClearTemp™
Cement tymczasowy do Licówek

logo
  • Odcień przezierny jest idealny do tymczasowych licówek zębów przednich
  • Formuła światłoutwardzalna zapewnia uszczelnienie wysokiej jakości i nadzwyczajną retencję
  • Fluorescencja w czarnym świetle ułatwia całkowite usunięcie
  • Aplikacja za pomocą ergonomicznej strzykawki umożliwia precyzyjne nakładanie
Zastosowanie

Cement tymczasowy do licówek ClearTemp LC jest przeznaczony specjalnie do licówek w strefie estetycznej. Jego opatentowana, światłoutwardzalna formu­ ła żywicza zapewnia dodatkową siłę wymaganą do mocowania licówek tymczasowych. Odcień przezierny materiału ClearTemp  LC nie prześwituje przez licówki tymczasowe, a jego właściwości fluorescencyjne powoduje świecenie w czarnym świetle w celu łatwego wykrywania. Cement tymczasowy do licówek ClearTemp  LC przylega bardziej do uzupełnienia tymczasowego niż do zęba, co minimalizuje czas i wysiłek wymagany do usunięcia go z preparacji. Do cementowania licówek tymczasowych żaden inny materiał nie jest mocniejszy ani nie wygląda tak naturalnie jak cement tymczasowy do licówek ClearTemp LC.


Estetyka:
Obecnie uzupełnienia tymczasowe wyglądają bardziej naturalnie niż kiedykolwiek; materiał ClearTemp LC umożliwia stworzenie na krótki czas uśmiechu, który pacjenci z  dumą będą prezentować.
Porównanie:
Tradycyjny cement tymczasowy prześwituje przez koronę tymczasową na  11. ClearTemp  LC nie prześwituje przez licówkę tymczasową na 21.
Właściwości fluorescencyjne:
ClearTemp LC świeci w czarnym świetle UV w celu łatwego wykrywania; jest również przeznaczony do mocniejszego przylegania do uzupełnienia tymczasowego niż do preparacji. Za pomocą czarnego światła UV można upewnić się, że materiał ClearTemp LC był całkowicie usunięty, co jest ważnym etapem, minimalizującym potencjalne ryzyko uszkodzenia gotowego uzupełnienia protetycznego. (Zastosowanie soczewki czarnego światła VALO® umożliwia lepszą widoczność.)

Aplikacja

Wyjmij produkt z lodówki i doprowadź do temperatury pokojowej. Oczyść, spłucz i delikatnie osusz preparację. Wyciśnij wystarczającą ilość materiału ClearTemp LC w celu pokrycia wewnętrznej powierzchni uzupełnienia tymczasowego.
Osadź licówkę tymczasową na preparacji i usuń nadmiary. Polimeryzuj lampą VALO w  trybie standardowym przez 10 sekund.

Usuwanie

Za pomocą narzędzia ręcznego złam uszczelnienie przy brzegu dodziąsłowym i usuń uzupeł­ nienie tymczasowe. ClearTemp LC jest bardzo mocny i wykazuje dużą adhezję, tak że licówki tymczasowe mogą złamać się podczas usuwania. Usuń większość cementu tępo zakończonym narzędziem ręcznym.
Oświetl powierzchnię światłem UV w celu uwidocznienia pozostałości ClearTemp  LC. Usuń pozostałości cementu i  ponownie skontroluj. Oczyść preparację pastą w typie pumeksu i kieliszkiem lub szczoteczką. Dokładnie przepłucz i przygotuj do końcowego cementowania
 

Dornwell zapewnia kompleksowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych, w materiały i sprzęt stomatologiczny:
unity stomatologiczne, mikroskopy stomatologiczne, kamery wewnątrzustne, lampy do wybielania, autoklawy kosmetyczne, autoklawy stomatologiczne,
panorama cyfrowa, lupy chirurgiczne, laser stomatologiczny, lampy polimeryzacyjne, mieszalniki do alginatu, radiografia cyfrowa
Copyright Dornwell 2009-2018® | Polityka Prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj