rok zał. 1989
 
Strona główna Piaskarki i akcesoria Zastsowanie piaskarek


 Piaskarki

Piaskarki abrazyjne – urządzenia służące do minimalnie inwazyjnego, bezbolesnego opracowywania ubytków za pomocą strumienia sprężonego powietrza z drobinami tlenku glinu. Piaskarki abrazyjne amerykańskiej firmy Danville umożliwiają opracowanie ubytku o średnicy o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło, więc jest to metoda oszczędzająca zdrowe tkanki zęba! Można leczyć początkowe stadia próchnicy bez naruszania zdrowych tkanek.

Używając piaskarki oszczędza się czas, a także można wykonywać zabiegi w obrębie więcej niż jednego kwadrantu, ponieważ pacjent nie wymaga znieczulenia. Zabieg jest cichy i bezbolesny, nie ma wibracji, nieprzyjemnych doznań, dźwięków i stresu związanego z użyciem wiertła. Użycie piaskarki znacznie zmniejsza ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej. Znieczulenie nie jest potrzebne. Dzięki piaskarce abrazyjnej można opracowywać ubytki umiejscowione w różnych kwadrantach jamy ustnej na tej samej wizycie. Danville skutecznie pokonuje niepokój pacjentów (zwłaszcza dzieci) związany z wizytami u stomatologa. Pacjenci związują się na trwale z gabinetem i chętnie polecają go innym.

Piaskarka abrazyjna stanowi doskonałe uzupełnienie innych narzędzi stosowanych w gabinecie stomatologicznym oprócz opracowywania ubytków w obrębie szkliwa i zębiny, usuwania wypełnień można stosować, także do usuwania wkładów koronowo-korzeniowych, odnajdywania ujść kanałów, przygotowania bruzd przed lakowaniem, oczyszczania koron z cementu tymczasowego, piaskowania uzupełnień pełnoceramicznych, do oczyszczania zamków ortodontycznych przed ponownym przyklejeniem. Kolejne zastosowania piaskarki abrazyjnej to przygotowanie wypełnień do naprawy, procedur rebondingu i uszczelniania, przygotowanie powierzchni porcelany i metalu przed użyciem systemów wiążących (zwłaszcza przy naprawie uzupełnień protetycznych), oczyszczanie koron i mostów przed zacementowaniem, oczyszczanie powierzchni zęba przed zacementowaniem licówek, koron, mostów, a także do szybkiego usuwania osadów z zębów.

Przy pracy piaskarką abrazyjną doskonale sprawdzają się samotrawiące systemy wiążące i płynne kompozyty.

Piaskarki abrazyjne amerykańskiej firmy Danville są wyjątkowe ponieważ do instalacji wymagane jest wyłącznie podłączenie do zasilania powietrzem z kompresora unitu, nie wymagają zasilania elektrycznego ani butli ze sprężonym powietrzem.


    Opracowywanie ubytków piaskarką jest nie tylko bezbolesne ale i oszczędza tkanki – powyżej głębokie bruzdy opracowane wiertłem i piaskarką abrazyjną.


 

Dornwell zapewnia kompleksowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych, w materiały i sprzęt stomatologiczny:
unity stomatologiczne, mikroskopy stomatologiczne, kamery wewnątrzustne, lampy do wybielania, autoklawy kosmetyczne, autoklawy stomatologiczne,
panorama cyfrowa, lupy chirurgiczne, laser stomatologiczny, lampy polimeryzacyjne, mieszalniki do alginatu, radiografia cyfrowa
Copyright Dornwell 2009-2018® | Polityka Prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj