rok zał. 1989
 
Strona główna Lampy polimeryzacyjne Ultradent Lampa VALO  • Bardzo wysokoenergetyczne szerokopasmowe diody LED polimeryzują wszystkie materiały stomatologiczne
  • Optymalnie skolimowana wiązka zapewnia całkowitą i równomierną polimeryzację
  • Trzy opcje polimeryzacji – standardowa, wysoka moc oraz zwiększona moc – zapewniają wygodę i elastyczność
  • Wąska, ergonomiczna rękojeść umożliwia nadzwyczajnie łatwy dostęp do wszystkich wypełnień
  • Unikatowa jednolita konstrukcja jest nadzwyczajnie trwała i bardzo lekka


Zastosowanie

Diodowa lampa polimeryzacyjna VALO wykorzystuje zwykłą diodę elektroluminescencyjną (LED) o wielu długościach fali do wytwarzania światła o dużym natężeniu w zakresie 395–480nm do polimeryzacji wszystkich światłoutwardzalnych materiałów stomatologicznych. Światło o takim natężeniu przenika również porcelanę i umożliwia utwardzanie znajdujących się pod nią cementów żywicowych, podobnie jak światło halogenowe.
Lampa VALO  posiada przeznaczony do zastosowań medycznych, międzynarodowy zasilacz, odpowiedni do sieci 100–240 woltów. Rękojeść można przechowywać w standardowym uchwycie unitu stomatologicznego lub można ją zamocować indywidualnie, wykorzystując uchwyt dołączony do zestawu.

Na początku diodowa lampa polimeryzacyjna VALO to pręt aluminium, a na końcu to najbardziej zaawansowana lampa polimeryzacyjna na świecie
to historia lampy VALO.


Diodowa lampa polimeryzacyjna VALO® powstaje z pręta wysokogatunkowego aluminium lotniczego, które jest precyzyjnie frezowane w fabryce Ultradent w stanie Utah w USA.

Jednolita konstrukcja powstała poprzez obróbkę skrawaniem zapewnia trwałość lampy VALO i lepsze rozpraszanie ciepła, jak również elegancki, ergonomiczny i opływowy kształt lampy VALO, dzięki któremu możliwa jest praca w obszarach, do których inne lampy polimeryzacyjne po prostu nie mają dostępu.Pakiet diod LED w lampie VALO zawiera chipy o trzech długościach fali, umożliwiające polimeryzację wszystkich materiałów, niezależnie od tego, czy zawierają fotoinicjatory, takie jak Lucirin TPO, PPD, czy też częściej stosowany kamforochinon.

Nowoczesny zespół obwodów elektrycznych lampy VALO wytwarza 3 tryby polimeryzacji: standardowy, wysokiej mocy i zwiększonej mocy. VALO to 3 lampy w jednej.

Optymalnie skolimowana wiązka gwarantuje utrzymanie przez lampę VALO gęstości mocy i jednorodną polimeryzację różnych powierzchni i przy różnych odległościach roboczych.Lampa VALO zachwyca różnorodnością zalet spełniających potrzeby stomatologii – dziś i w przyszłości

Szerokopasmowe spektrum LED
Lampa VALO jest wyposażona w cztery diody o trzech różnych długościach fali, obejmując zakres długości fal wynoszący 395–480nm. Zapewnia to polimeryzację fotoinicjatorów: kamforochinonu, Lucirin TPO i PPD. Badania wykazują, że nawet kamforochinon (szczyt przy długości fali 468nm) lepiej ulega polimeryzacji pod wpływem szerokopasmowej lampy LED.


Kolimacja wiązki światła
Wyjątkowa, szklana soczewka, wbudowana w lampę VALO skupia emitowane światło i zapewnia kolimację wiązki. Prowadzi to do uzyskania wyjątkowo homogennego promienia świetlnego, nawet w pewnej odległości – a w efekcie do homogennej polimeryzacji.


Rękojeść
Rękojeść  VALO  jest  elegancka  i  lekka.  Aluminiowa  rękojeść rozprasza produkowane ciepło, dzięki czemu nie ma potrzeby
stosowania wewnętrznego wentylatora. Rękojeść ma twardą, gładką powierzchnię, którą łatwo można wyczyścić i zdezynfekować. Lampę VALO można przechowywać w wolnym uchwycie unitu stomatologicznego albo zamocować indywidualnie, wykorzystując uchwyt dołączony do zestawu.


Gwarancja pewności – szerokopasmowe diody LED lampy VALO
Światło lampy VALO utwardza wszystkie fotoinicjatory stosowane w stomatologii. Producenci światłoutwardzalnych materiałów kompozytowych i adhezyjnych często nie zamieszczają informacji, jakie fotoinicjatory są zawarte w ich produktach. Lampa VALO daje gwarancję pewności – dziś i jutro.

AkcesoriaSoczewka PointCure - Przezroczysta soczewka do punktowej polimeryzacji małych wypełnień kompozytowych lub utwardzania wstępnego licówek.


Soczewka EndoGuide - Specjalna soczewka do wypełniania wstecznego od strony wierzchołka lub innych przypadków wąskiej preparacji.


Soczewki kuliste ProxiCure - Soczewka kulista ProxiCure ułatwia odbudowę wypukłych powierzchni stycznych. Powstały odcisk można łatwo wypełnić materiałem kompozytowym w kolejnym etapie. Dociśnij soczewkę kulistą ProxiCure do ściany interproksymalnej formówki; nie zanurzaj w kompozycie.


Soczewki TransLume zielona i pomarańczowa - Zielona soczewka pomaga w lokalizacji i wskazywaniu pęknięć i różnic podpowierzchniowych.

Możliwość penetracji pomarańczowej soczewki ukazuje zaburzenia przenikania światła wywołane przez wkłady korzeniowe lub zamknięte pęcherzyki powietrza.Soczewka Black Light - Soczewka światła czarnego jest stosowana do wykrywania cząstek fluorescencyjnych w żywicach w celu łatwego odróżnienia od naturalnego szkliwa.


Wspornik mocujący - Wspornik mocujący można stosować do mocowania lampy VALO i lampy bezprzewodowej VALO Cordless do każdej powierzchni.

Zobacz opinie lekarzy z całego świata: www.valo-led.com/testimonials


KOD ARTYKUŁ

UUP VALO

Lampa polimeryzacyjna VALO przewodowa


 

Dornwell zapewnia kompleksowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych, w materiały i sprzęt stomatologiczny:
unity stomatologiczne, mikroskopy stomatologiczne, kamery wewnątrzustne, lampy do wybielania, autoklawy kosmetyczne, autoklawy stomatologiczne,
panorama cyfrowa, lupy chirurgiczne, laser stomatologiczny, lampy polimeryzacyjne, mieszalniki do alginatu, radiografia cyfrowa
Copyright Dornwell 2009-2018® | Polityka Prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj